Zniesienie dyspensy z dniem 01.06.2020r.

2020-05-30

Poniżej zamieszczamy dekret Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego Wojciecha Polaka - Prymasa Polski

Gniezno, dnia 29 maja 2020 r.

N. 1064/2020/P

D E K R E T

W zwiÄ…zku ze zniesieniem limitów dotyczÄ…cych liczby osób mogÄ…cych uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r., znoszÄ™ udzielonÄ… wszystkim wiernym Archidiecezji GnieźnieÅ„skiej oraz wszystkim osobom przebywajÄ…cym na jej terenie dyspensÄ™ od obowiÄ…zku uczestnictwa we Mszy Å›w. w niedziele i Å›wiÄ™ta nakazane.

JednoczeÅ›nie przypominam, że w przypadku osób chorych, starszych i niezdolnych z różnych powodów do fizycznej obecnoÅ›ci na Mszy Å›w., zgodnie z Dyrektorium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie celebracji Mszy Å›wiÄ™tej transmitowanej przez telewizjÄ™, istnieje możliwość uczestnictwa w Eucharystii za poÅ›rednictwem mediów i w ten sposób zadośćuczynienia obowiÄ…zkowi udziaÅ‚u w niedzielnej Mszy Å›w.

WyrażajÄ…c radość z poprawy sytuacji epidemicznej w naszym kraju zachÄ™cam wszystkich wiernych do korzystania z posÅ‚ugi duszpasterskiej w parafiach i przystÄ™powania do sakramentów Å›wiÄ™tych. W dalszym ciÄ…gu proszÄ™ o modlitwÄ™ za osoby dotkniÄ™te wirusem oraz za wszystkich, którzy chorym pomagajÄ….

† Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński