Wprowadzenie nowego proboszcza do naszej parafii.

2024-06-30

Ksiądz kanonik Karol Świderski nowym proboszczem parafii w Łubowie.

W dniu 29 czerwca 2024r. w kościele filialnym odbyła się uroczystość wprowadzenia na urząd proboszcza parafii p.w. św. Mikołaja w Łubowie - ks. kanonika Karola Świderskiego.

Wprowadzenia dokonał  ks. kan. Zbigniew Przybylski - wikariusz generalny archidiecezji gnieźnieńskiej.

Ksiądz Karol został również powitany przez  Radę Parafialną oraz delegacje władz samorządowych, służbę liturgiczną oraz Stowarzyszenia Rencistów i Emerytów Gminy Łubowo.

Podczas Liturgii obecnych było wielu kapłanów, w tym ks. Jan Łykowski, rodzina  ks. proboszcza a także wiernych z parafii łubowskiej.

Księdzu kanonikowi proboszczowi Karolowi Świderskiemu życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boskiej na nowym stanowisku.

Szczęść Boże!

Ks. kan. Karol Świderski wyświęcony na kapłana 23 maja 2010 roku w katedrze gnieźnieńskiej. Mszę prymicyjna odprawił 24 maja.

Dotychczas pełnił obowiązki dyrektora Archidiecezjalnego Domu Księży Seniorów w Gnieźnie.