Wprowadzenie nowego proboszcza do naszej parafii.

2024-06-30

Ksi─ůdz kanonik Karol ┼Üwiderski nowym proboszczem parafii w ┼üubowie.

W dniu 29 czerwca 2024r. w ko┼Ťciele filialnym odby┼éa si─Ö uroczysto┼Ť─ç wprowadzenia na urz─ůd proboszcza parafii p.w. ┼Ťw. Miko┼éaja w ┼üubowie - ks. kanonika Karola ┼Üwiderskiego.

Wprowadzenia dokona┼é  ks. kan. Zbigniew Przybylski - wikariusz generalny archidiecezji gnie┼║nie┼äskiej.

Ksi─ůdz Karol zosta┼é równie┼╝ powitany przez  Rad─Ö Parafialn─ů oraz delegacje w┼éadz samorz─ůdowych, s┼éu┼╝b─Ö liturgiczn─ů oraz Stowarzyszenia Rencistów i Emerytów Gminy ┼üubowo.

Podczas Liturgii obecnych by┼éo wielu kap┼éanów, w tym ks. Jan ┼üykowski, rodzina  ks. proboszcza a tak┼╝e wiernych z parafii ┼éubowskiej.

Księdzu kanonikowi proboszczowi Karolowi Świderskiemu życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boskiej na nowym stanowisku.

Szcz─Ö┼Ť─ç Bo┼╝e!

Ks. kan. Karol ┼Üwiderski wy┼Ťwi─Öcony na kap┼éana 23 maja 2010 roku w katedrze gnie┼║nie┼äskiej. Msz─Ö prymicyjna odprawi┼é 24 maja.

Dotychczas pe┼éni┼é obowi─ůzki dyrektora Archidiecezjalnego Domu Ksi─Ö┼╝y Seniorów w Gnie┼║nie.