Uroczyste pożegnanie księdza Macieja Przygodzkiego

2018-02-26

W niedzielę odbyło się pożegnanie księdza Macieja, który przez niemal sześć lat wspomagał naszą parafię swą posługa duszpasterską

Ksiądz Maciej Przygodzki, który od wielu lat stał się częścią naszej Parafii otrzymał dekret kierujący go do objęcia posługi duszpasterskiej w parafii Złotków.

Ksiądz Maciej dał się poznać jako osoba szczególnie łatwo nawiązująca kontakt z młodzieżą, stąd przytaczamy słowa pożegnania wypowiedziane przez przedstawicieli służby liturgicznej, która obok Rady Parafialnej i młodzieży ze szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi w Łubowie podziękowała za jego obecność w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

W imieniu służby liturgicznej chcieliśmy podziękować za czas, który Ksiądz spędził razem z nami. Będziemy pamiętać słowa Księdza, które były do nas kierowane podczas kazań na mszach świętych.

Choć spędziłeś, w naszej parafii tylko kilka lat, dałeś się poznać jako człowiek sympatyczny, odpowiedzialny, wrażliwy i wyrozumiały. Poświęcałeś wiele uwagi najmłodszym parafianom, wykazując się niezwykłą cierpliwością i życzliwością. Pokazywałeś, że dobry humor, żart a przede wszystkim uśmiech jest niezbędny w kontaktach z Panem Bogiem. Będziemy pamiętać jak przede mszą, żartobliwie ciągnąłeś nas za nosy.

Jesteśmy przekonani, że darem mądrego tłumaczenia Bożego świata, zjednasz sobie sympatię i zaufanie swoich przyszłych parafian.

Chcielibyśmy, abyś drogi Księże z uśmiechem na twarzy wspominał chwile spędzone w Łubowie.

Życzymy również pogody ducha i wiele radości na każdy dzień kapłańskiej posługi.

Szczęść Boże!

I my wszyscy życzymy Ci, przesympatyczny księże Macieju wielu łask Bożych i dużo szczęścia!