Roraty - pierwsze spotkanie już za nami

2013-12-04

uBoga droga - hasło przewodnie tegorocznych Rorat zapada w serca...

Wczoraj o godz. 17. odbyÅ‚a siÄ™ pierwsza Msza Å›w. roratnia. Tegoroczne Roraty odbywać siÄ™  bÄ™dÄ… pod hasÅ‚em: uBoga droga - Tyle masz, ile dasz

PomysÅ‚ na tegoroczne Roraty daÅ‚ papież Franciszek. Kiedy go wybierano, jeden z kardynaÅ‚ów powiedziaÅ‚: „Nie zapomnij o ubogich”. A papież natychmiast pomyÅ›laÅ‚ o Å›w. Franciszku z Asyżu. „Jak bardzo chciaÅ‚bym KoÅ›cioÅ‚a ubogiego i dla ubogich!” – to byÅ‚a druga myÅ›l papieża.

Naszym zamierzeniem podczas tegorocznych Rorat jest pokazanie, że KoÅ›cióÅ‚ od zarania swoich dziejów dostrzegaÅ‚ i troszczyÅ‚ o ubogich. Chcemy przeżywać Adwent z tymi, którzy w najbiedniejszych kochali Boga ze wszystkich siÅ‚.

Uczestnicy Rorat bÄ™dÄ… też mogli wspomóc najbiedniejszych w swojej parafii i poza niÄ….

Pierwszego dnia Rorat dzieci dostanÄ… planszÄ™. W kolejne dni otrzymajÄ… skarby niebieskie-obrazki z wizerunkami Å›wiÄ™tych, które bÄ™dÄ… wkÅ‚adać w naciÄ™te na planszy otwory.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach.

Pamiętaj tyle masz ile dasz!