Remont wieży rozpoczęty

2014-02-13

Miło nam poinformować, że rozpoczął się remont wieży naszego drewnianego kościoła w Łubowie

W dniu 4 lutego, po wielu miesiącach przygotowań ruszyły prace nad renowacją wieży kościoła p.w. św. Mikołaja w Łubowie.

Staraniem naszej Parafii, z pomocą udzieloną przez Wójta Gminy Łubowo zostały pozyskane środki unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Po długich negocjacjach, poszukiwaniach odpowiedniej firmy wybór padł na doświadczoną firmę z Nowego Targu, której właścicielem jest p. Józef Paczka. Firma ta ma ogromne doświadczenie przy renowacji zabytkowych kościołów drewnianych w całej Polsce, co gwarantuje osiągnięcie celu projektu i uratowanie cennego zabytku.

Jaki jest stan wieży widać doskonale na załączonych fotografiach. Można stwierdzić, że był to już przysłowiowy "ostatni dzwonek", by podjąć kroki mające na celu zachowanie zabytku dla potomnych.

Całość remontu to koszt ok. 300tys. zł. Konieczna jest także wymiana instalacji elektrycznej w wieży i kościele, która nie mogła być współfinansowana ze środków europejskich.

Na naszej stronie parafialnej można będzie śledzić postępy renowacji. Prosimy również o wsparcie materialne, gdyż fundusze europejskie nie zapewniają całości finansowania inwestycji.

W zakładce "kontakt" podane zostało konto naszej Parafii, na które również można wpłacać środki pieniężne przewidziane na renowacje tego pięknego zabytku.