Przyszedł Mikołaj, choinka zapłonęła :)

2016-12-08

6 grudnia, w Dniu Patrona naszej Parafii było kolorowo, świątecznie i wesoło. Były prezenty, jest choinka ...

Na stronie www.informacjelokalne.pl możemy przeczytać m.in.

Łubowo już świąteczne! Wczoraj wieczorem, po mszy świętej odpustowej – parafia w Łubowie jest pod wezwaniem św. Mikołaja – uroczyście oświetlona została wielka choinka znajdująca się przy drewnianej świątyni w Łubowie. Nie obyło się także bez wspólnej fotografii mieszkańców tej miejscowości. Piękna choinka sprawia, że ponownie, jak co roku, Łubowo ma się czym pochwalić.

Mikołajki w Łubowie są co roku wyjątkowe. Wynika to z faktu, że tutejsza parafia jest pod wezwaniem św. Mikołaja. Z tej okazji w murowanym kościele w Łubowie odbyła się msza święta odpustowa, która zgromadziła liczną rzeszę wiernych, w tym dzieci. Po zakończeniu eucharystii miejscowy proboszcz, ks. Jan Łykowski zapowiedział niespodziankę, która czeka na najmłodszych mieszkańców parafii.

- Eucharystia przybliżyła nam św. Mikołaja, biskupa i patrona naszej parafii. Dobroć Boga objawia się poprzez postacie świętych, jak św. Mikołaj, czy poprzez postacie, i czyny, i słowa takich zwyczajnych ludzi jak my wszyscy jesteśmy, starający się dorównać i próbować naśladować tych wszystkich naszych świętych patronów, których mamy od chwili chrztu świętego i naszemu św. Mikołajowi – powiedział na zakończenie mszy św. ks. Jan Łykowski (..)

zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem i pięknymi zdjęciami

fot. Karol Soberski

źródło: informacjelokalne.pl