Narodowe Święto Niepodległości - Msza św. w intencji Ojczyzny

2013-11-17

11 listopada w naszym kościele miały miejsce uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2013r. w Łubowie odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

O godz. 10.30 ksiądz proboszcz Jan Łykowski odprawił Mszę. św. w intencji Ojczyzny w kościele filialnym w Łubowie. Po Mszy mogliśmy podziwiać przedstawienie przygotowane przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Owieczkach.

Głos zabrał również Wójt Gminy – Andrzej Łozowski, który w swym przemówieniu przypomniał trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości.

Po uroczystościach oficjalnych odbyło się otwarcie wystawy dokumentów tożsamości z lat 1918 – 2013, ze zbiorów p. Mariana Łomnickiego zatytułowanej „Dowód proszę”, która odbyła się w pobliskim Domu Kultury.
Wystawie głównej towarzyszyła wystawa plakatów patriotycznych wykonanych przez uczniów z Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie, wystawa portretów Józefa Piłsudskiego przygotowanych przez dzieci z Domu Kultury w Łubowie oraz prezentacja książek o tematyce Orła Białego.
galeria zdjęć na stronie www.lubowo.pl