Kościół remontowany a świąteczny wystrój na miejscu - znak, że idą święta!

2017-12-10

Pragniemy serdecznie zaprosić do odwiedzenia otoczenia naszego kościoła - jest pięknie

Pomimo trwających prac warto znaleźć trochę czasu i odwiedzić okolice naszego drewnianego kościoła. Zawitała do nas figura św. Mikołaja i odświętnie ustrojona choinka.

Przy okazji pragniemy przypomnieć w jaki sposób finansowany jest remont kościoła.

Pomimo tak dużej dotacji liczymy na ofiarność naszych parafian i sympatyków - wspólnie możemy zrobić dobrą rzecz i uchronić ten piękny zabytek przed zniszczeniem. To nasze wspólne dobro, które powinno pozostać w stanie nienaruszonym dla przyszłych pokoleń.

Musimy zebrać tylko i aż 5% całej sumy...

Dofinansowanie z Unii stanowi 85%

Gmina Łubowo zapewni ok. 10%  - stąd nam parafianom pozostaje

zebrać tylko ok. 5%!

Cały projekt współfinansowany jest  przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury
Działanie 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

"Renowacja i konserwacja drewnianych zabytków Archidiecezji Gnieźnieńskiej celem stworzenia nowej oferty edukacyjno-kulturalnej"

Głównym celem projektu jest ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz poprawa dostępności do dóbr i usług kultury poprzez przeprowadzenie prac rewitalizacyjno-konserwatorskich w dziewięciu zabytkowych kościołach Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w tym prac konserwatorskich 72 drewnianych zabytków ruchomych stanowiących wyposażenie tych kościołów. Zaplanowane do realizacji działania przyczynią się do zachowania i utrwalenia dziedzictwa historyczno-kulturalnego. W wyniku realizacji projektu powstanie m.in. Wirtualny Szlak Zabytków Drewnianych Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz mobilny przewodnik turystyczny w formie aplikacji. Zastosowane zostaną rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością wzrokową, takie jak tyflografiki z wizerunkami kościołów, czy opisy poszczególnych kościołów w alfabecie Braille'a. Projekt przyczyni się również do utworzenia nowych miejsc pracy.

Całkowita wartość projektu: 15 270 031,90 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 12 979 527,11 PLN

Kwoty dotyczą wszystkich kościołów, które objęto projektem.