Bierzmowanie w naszej parafii.

2023-05-22

Młodzież przyjęła Dar Ducha Świętego

Dzisiaj w ko┼Ťciele filialnym mia┼éa miejsce szczególnie wa┼╝na uroczysto┼Ť─ç - udzielenie sakramentu bierzmowania 41 osobom  - m┼éodzie┼╝y z naszej parafii.

Sakramentu bierzmowania  w obecno┼Ťci ksi─Ödza proboszcza Jana ┼üykowskiego udzieli┼é ksi─ůdz kanonik Zbigniew Przybylski - wikariusz generalny archidiecezji gnie┼║nie┼äskiej.

Sakrament bierzmowania jest dope┼énieniem ┼éaski chrztu ┼Ťwi─Ötego, która uzdalnia do m─Ö┼╝nego wyznawania wiary i umacnia do dawania ┼Ťwiadectwa s┼éowem i czynem. Nazywany sakramentem dojrza┼éo┼Ťci chrze┼Ťcija┼äskiej. W sakramencie bierzmowania wierni otrzymuj─ů Ducha ┼Üwi─Ötego, który w dzie┼ä Pi─Ö─çdziesi─ůtnicy zosta┼é zes┼éany przez Pana na Aposto┼éów. Jest to kolejny po sakramencie chrztu etap chrze┼Ťcija┼äskiego wtajemniczenia w wiar─Ö. Sakrament chrztu w┼é─ůcza ochrzczonego w cia┼éo Ko┼Ťcio┼éa, natomiast poprzez sakrament bierzmowania, który jest darem Ducha ┼Üwi─Ötego, wierni zostaj─ů umocnieni w wierze i m─Östwie, aby potrafili ┼Ťwiadczy─ç o Bogu i Ko┼Ťciele. Sakrament bierzmowania przyjmuje si─Ö jednokrotnie, bowiem w tym sakramencie dusze bierzmowanych otrzymuj─ů niezniszczalny charakter, czyli znami─Ö Pa┼äskie.