Bierzmowanie w naszej parafii.

2023-05-22

Młodzież przyjęła Dar Ducha Świętego

Dzisiaj w kościele filialnym miała miejsce szczególnie ważna uroczystość - udzielenie sakramentu bierzmowania 41 osobom  - młodzieży z naszej parafii.

Sakramentu bierzmowania  w obecności księdza proboszcza Jana Łykowskiego udzielił ksiądz kanonik Zbigniew Przybylski - wikariusz generalny archidiecezji gnieźnieńskiej.

Sakrament bierzmowania jest dopełnieniem łaski chrztu świętego, która uzdalnia do mężnego wyznawania wiary i umacnia do dawania świadectwa słowem i czynem. Nazywany sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. W sakramencie bierzmowania wierni otrzymują Ducha Świętego, który w dzień Pięćdziesiątnicy został zesłany przez Pana na Apostołów. Jest to kolejny po sakramencie chrztu etap chrześcijańskiego wtajemniczenia w wiarę. Sakrament chrztu włącza ochrzczonego w ciało Kościoła, natomiast poprzez sakrament bierzmowania, który jest darem Ducha Świętego, wierni zostają umocnieni w wierze i męstwie, aby potrafili świadczyć o Bogu i Kościele. Sakrament bierzmowania przyjmuje się jednokrotnie, bowiem w tym sakramencie dusze bierzmowanych otrzymują niezniszczalny charakter, czyli znamię Pańskie.