30 - lecie kapaństwa Księdza Proboszcza

2015-06-02

W ostatnią niedzielę maja odbyła się uroczysta Msza św., podczas której 30-lecie kapłaństwa obchodził ks. Proboszcz Jan Łykowski

Ksiądz Proboszcz, który święcenia przyjął 30 lat temu - 1 czerwca 1985 roku, odebrał życzenia od Parafian, poszczególnych grup społeczności parafialnej, lektorów, uczniów Gimnazjum w Łubowie a także Rady Parafialnej.

Pozwalamy sobie przytoczyć je jeszcze raz, czyniąc to w imieniu wszystkich Parafian:

Drogi Jubilacie!

Mija 30 lat odkąd przyjąłeś święcenia kapłańskie i odprawiłeś swoją pierwszą mszę świętą. Każda taka rocznica jest wspomnieniem powołania i słów „pójdź za mną”. To wołanie kazało Ci opuścić dom rodzinny i pójść drogą, którą wyznacza Bóg.

Księże  proboszczu, przez te lata Twoja barka cumowała w różnych miejscach. Praca misyjna w Afryce i we Francji była z pewnością ogromnym wyzwaniem, ale nie wątpimy, że przyniosła Ci również wiele satysfakcji. Cieszymy się bardzo, że 5 lat temu przybyłeś do naszej parafii i pragniemy bardzo podziękować, że jesteś z nami, że walczysz o nasze dusze, że prowadzisz nas do Boga, uczysz miłości do Jezusa i Jego Matki Najświętszej Marii Panny.

Księże proboszczu, to kapłan prowadzi człowieka od chrztu świętego, aż po krzyż na mogile i wskazuje nam drogę do nieba. Cieszymy się bardzo, że Bóg przyprowadził Cię do nas i mamy nadzieję, że jeszcze wiele rocznic zarówno Twoich jak i naszych będziemy świętować razem.

Z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich w imieniu wszystkich parafian  składamy Ci czcigodny jubilacie najlepsze życzenia, niech dobry Bóg obdarza Cię zdrowiem przez długie lata, niech da Ci siły byś dalej szedł jego drogą, niech Chrystus, któremu kiedyś zaufałeś będzie przy Tobie i niech Cię umacnia i strzeże, a Matka Boska niech zawsze ma Cię w swojej opiece.